ul.Żeromskiego 9, 81-198 Kosakowo
Polish PL English EN German DE Russian RU Swedish SV
dziewczynka z pierwszej komunii

Pierwsza Komunia Święta to w naszej kulturze wydarzenie ważne zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Towarzyszy mu zwykle przyjęcie, na którym ma możliwość spotkać się cała rodzina. W związku z tym powstaje pytanie o to, gdzie organizować komunijną uroczystość – w domu czy może raczej w lokalu?

Przyjęcie komunijne w domu

Organizowanie przyjęcia komunijnego w domu ma oczywiście tę zaletę, że możemy zapanować nad każdym aspektem wydarzenia. Tylko od nas zależy wówczas, co zostanie podane gościom i jak będzie wyglądał wystrój pomieszczeń. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia przebywanie w dobrze sobie znanej przestrzeni.

Urządzanie uroczystości komunijnej w domu ma jednak także liczne minusy. Głównym z nich jest nawał obowiązków, który wiąże się z dopilnowaniem, aby przyjęcie się powiodło. Konieczność przyrządzania wszystkich potraw oraz przeprowadzania gruntownych porządków sprawia, że zamiast skupić się na przeżywaniu ważnego dla dziecka dnia, pochłoniętym jest się jego organizacją. Dlatego też warto rozważyć urządzenie przyjęcia komunijnego w lokalu, który specjalizuje się w przygotowywaniu tego rodzaju imprez.

Przyjęcie komunijne w lokalu

Główną zaletą organizacji przyjęcia komunijnego w lokalu jest to, iż rodzicom dziecka zostaje odjęta praca związana z przygotowywaniem uroczystości. Są jednak także inne korzyści takiego rozwiązania. W lokalu niejednokrotnie jest więcej miejsca niż w mieszkaniu, a duża przestrzeń jest przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy na imprezie pojawia się wiele dzieci. Organizacja przyjęcia komunijnego w lokalu pozwala też zapewnić tej uroczystości wyjątkową, odświętną oprawę. Nie ulega wątpliwości, że wizyta w restauracji jest czymś innym niż kolejny obiad w domu. Zaś jeśli chodzi o jedzenie, to menu komunijne nie różni się od tradycyjnych potraw, które mogłyby się pojawić na przyjęciu w domu. W naszym lokalu można wybierać między dwoma jadłospisami. Jeden z nich kończy się na deserze, drugi uwzględnia także ciepłą kolację.

Udostępnij:
ul. Żeromskiego 9, 81-198 Kosakowo (koło Gdyni)
tel: 531 713 713 email: kontakt@biancas.pl
Wykonanie: strony internetowe gdynia
bon