ul.Żeromskiego 9, 81-198 Kosakowo
Polish PL English EN German DE Russian RU Swedish SV
Baptism

Planujesz organizację chrzcin dla swojej pociechy? Jeżeli chcesz, aby prace przygotowawcze przebiegły szybko i sprawnie, koniecznie stwórz listę zadań do wykonania.

Wybór rodziców chrzestnych

Rodziców chrzestnych wybiera się najczęściej spośród najbliższej rodziny lub przyjaciół. To pierwszy i najważniejszy etap przygotowań do chrzcin, który wymaga głębokich przemyśleń. Zadaniem matki chrzestnej będzie zakup białej pelerynki chrzcielnej, zaś ojca chrzestnego – świecy

Ustalenie terminu chrztu

Wizyta w kancelarii parafialnej powinna odbyć się nawet kilka miesięcy przed datą planowanych chrzcin. Niestety, w dużych miastach parafie często określają terminy udzielania chrztu na cały rok i może okazać się, że wybrana przez nas data jest już zajęta.
Przed wizytą w kancelarii parafialnej, trzeba skompletować niezbędną dokumentację, czyli: akt urodzenia dziecka, akt ślubu rodziców, zaświadczenia chrzestnych z ich parafii oraz potwierdzenie spowiedzi rodziców dziecka. Zdarza się, że księża proszą także o zaświadczenia o odbytej spowiedzi przyszłych rodziców chrzestnych.

Wybór stroju na chrzest

Standardowym wyborem dla dziewczynek są sukienki z kapelusikami, a dla chłopców – dwurzędowe minigarniturki. Pomimo że sklepy kuszą pięknymi ubrankami, lepiej zrezygnować ze sztywnych falbanek na rzecz miękkiej bawełny.

Lista gości i rezerwacja lokalu

Organizacja chrzcin w restauracji jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla młodych rodziców zaaferowanych opieką nad niemowlakiem. Biorąc pod uwagę, że chrzciny to wyjątkowa ceremonia, na której gromadzą się bliscy z całego kraju, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór restauracji z ofertą miejsc noclegowych.

Akcesoria dla dziecka

Przed wyjściem do kościoła dziecko powinno zostać przewinięte i nakarmione. Pomimo że ceremonia nie trwa dłużej niż 40 minut, należy spakować do torby wszystkie niezbędne akcesoria pielęgnacyjne, takie jak zapasowe pieluchy, nawilżane chusteczki czy ubranko na zmianę. Rodzice, którzy obawiają się, że dziecko źle zareaguje na nową sytuację, mogą wziąć ulubioną zabawkę, kocyk, albo inne akcesorium.

Udostępnij:
ul. Żeromskiego 9, 81-198 Kosakowo (koło Gdyni)
tel: 531 713 713 email: kontakt@biancas.pl
Wykonanie: strony internetowe gdynia
bon